Nike Flyknit Lunar2 – test butów

nike-flyknit-lunar2

Nike Flyknit Lunar2 to druga odsłona buta, który w zeszłym sezonie okazał się rewelacją. Ten model od Nike’a jest unowocześnieniem pierwszej wersji. W tekście poniżej krótka recenzja butów.  

Cecha wyróżniająca Nike Flyknit Lunar2 

Charakterystyczną cechą Flykniktów jest wykonanie jej z jednego kawałka nici. Cholewka jest ucharakteryzowana na skarpetę. Tył buta jest dosyć stabilny, lecz zbyt sztywne zapiętki mogą sprzyjać dyskomfortowi. Dobrym rozwiązaniem jest brak języka, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko ucisku z przodu podczas biegania. Cholewka dobrze dopasowuje się do kształtu stopy. Kolejną zaletą, ale dla innych wadą może być fakt, iż buty te są dosyć wąskie. Dla jednych będzie to zaleta, gdyż but idealnie pasuje do stopy, dla innych wada, mogą występować uciski. Materiał, z których zostały stworzone buty, jest dosyć trudny do wyczyszczenia, ale nie jest to niemożliwe.

Od spodu – delikatny Lunarlon

Wyróżniającą cechą w podeszwie jest z przodu jej bieżnika. Konstrukcja podeszwy sprawie, że dobrze amortyzuje się noga. Jest Idealnie dopasowana do potrzeb biegacza, gdyż nie jest zbyt miękka, ani za twarda. Trzeba jednak pamiętać, że ma tutaj znaczenie waga biegacza. Im cięższy biegacz, tym większa amortyzacja jest potrzebna. Dlatego tutaj kwestia jest dosyć indywidualna. 

Wada – niestabilność

Model   Nike Flyknit Lunar2  ma zalety, ale posiada też jeden minus, buty te są niestabilne. Podeszwa jest tak wyprofilowana, że but razem ze stopą ma tendencję do uciekania na boki. Problem ten powiększa się przy szybszym bieganiu i zakrętach. Jest to problem, który może rzutować na występowanie kontuzji. 

Podsumowanie

Zalety:

  • amortyzacja na komfortowym poziomie, 
  • buty te dopasowują się i redukują ucisk,

Wady:

  • brak stabilności stopy.

Reasumując, jak widać model Nike Flyknit Lunar2  ma wiele zalet i kilka wad. Trzeba pamiętać, że kwestia wyboru butów do biegania jest indywidualna i wiele czynników musi być dopasowanych do potrzeb poszczególnego biegacza. Warto sprawdzić model na sobie i ocenić jak Nike Flyknit Lunar2  będą się sprawdzać w sezonie biegowym.