Bieg Chudy Wawrzyniec 2023

chudy bieg

Biegi trailowe w tym dystanse ultra zyskują w Polsce coraz większą popularność. Coraz więcej biegaczy, na co dzień trenujących w mieście, decyduje się spróbować swoich sił w biegach terenowych. Najwyższy stopień wtajemniczenia, czyli ultramaratony górskie również cieszą się rosnącą popularnością. Jeśli zastanawiasz się właśnie jakie zawody rozgrywane na górskich ścieżkach warto wpisać do swojego kalendarza, zapraszamy Cię na letnią edycję biegów Chudy Wawrzyniec 2023. 

Biegiem przez Beskidy

W tym roku festiwal biegowy Chudy Wawrzyniec będzie odbywał się w dniach 12-13 sierpnia, a uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje siły na kilku dystansach do wyboru. Trasy, poprowadzone przez malownicze góry i lasy Beskidu Żywieckiego, dostarczają biegaczom wielu niezapomnianych przeżyć. Trudne, techniczne odcinki i spore przewyższenia wymagają kondycji i odpowiedniego przygotowania, ale widoki i urokliwe zakątki, przez które poprowadzono trasy, warte są wysiłku.

Wszystkie biegi startują z Rajczy i prowadzą, w zależności od wybranego dystansu, ścieżkami i szlakami turystycznymi Beskidu Żywieckiego, aż do mety usytuowanej w Ujsołach. Charakterystyczną cechą biegów z serii Chudego Wawrzyńca 2023  jest możliwość wydłużenia wybranego wcześniej dystansu o kolejne kilometry, a decyzję można podjąć w trakcie biegu. 

Jaki dystans wybrać — oto jest pytanie!

W tegorocznej edycji Chudego Wawrzyńca można wybierać spośród dwóch dystansów:

Trasa 50 km+, dla której limit czasu wynosi 16 godzin, a przewyższenia sięgają ponad 2500 m n.p.m.

Trasa 80 km+, dla której limit czasu wynosi 16 godzin, a przewyższenia sięgają ponad 3800 m n.p.m.

Biegi towarzyszące:

  • Parszywa Bendoszka — trasa o długości 60 km z limitem czasu wynoszącym 13 godzin i przewyższeniem ponad 2900 m n.p.m.
  • Mała Rycerzowa — trasa o długości 20,50 km z limitem czasu wynoszącym 5 godzin i przewyższeniem ponad 1150 m n.p.m.
  • Inov-8 Muńcuł Vertical — trasa o długości 1 km z limitem czasu wynoszącym 1 godzinę i przewyższeniem ponad 415 m n.p.m.
  • W 2023 roku nie odbędzie się bieg na dystansie 100 km+, który organizowany jest co dwa lata (kolejna edycja będzie miała miejsce w 2024 roku).